Ogrodzenia

Etap pierwszy: Co mi się podoba?

Etap pierwszy: Co mi się podoba?

Etap pierwszy polega na rozeznaniu się w naszym guście. Choć może to brzmieć nieco śmiesznie, bo każdy mniej więcej wie, co mu się podoba, w trakcie poszukiwań okaże się, że wybór nie jest taki prosty. Istnieje wiele stylów i często nie potrafimy się zdecydować na jeden. Pamiętajmy, że mieszkanie musi być urządzone ze smakiem i jeśli zdecydujemy się na jeden styl musimy go utrzymać we wszystkich pomieszczeniach. Nie możemy salonu urządzić w starodawnym stylu z ręcznie robionymi, klasycznymi meblami natomiast kuchni w nowoczesnym stylu z metalowymi elementami. Pomiędzy pomieszczeniami trzeba zachować pewną jednolitość. Zastanówmy się gdzie szukać inspiracji:

Internet – w naszych czasach jest to najłatwiejszy sposób poszukiwań praktycznie czegokolwiek. W internecie możesz znaleźć mnóstwo interesujących stron dotyczących aranżacji wnętrz. Na tych stronach umieszczone będą nie tylko zdjęcia, ale i porady a także nazwy sklepów, w których możesz kupić meble i dodatki z umieszczonych na stronie fotografii. Ponadto na niektórych stronach internetowych istnieje możliwość uzyskania porady od profesjonalisty, który może rozwiać wiele z twoich wątpliwości. Oprócz tego możesz zalogować się na forach internetowych, dotyczących aranżacji wnętrz. Tam możesz umieszczać zdjęcia pomieszczeń, które zamierzasz zmienić a inni forumowicze z pewnością posłużą dobrą radą na temat ich urządzenia.

Czasopisma – jeśli nie ufasz internetowi bo np. nie jesteś przekonany do tożsamości i profesjonalizmu osób siedzących po drugiej stronie monitora, zawsze możesz iść do kiosku i wyposażyć się w masę czasopism, w których nie tylko są pokazane zdjęcia pięknych mieszkań, ale profesjonalni dekoratorzy i architekci służą pomocą jeśli prześlesz im zdjęcia lub plan mieszkania. Jedynym minusem takiej porady jest to, że nie wiesz, kiedy zostanie wydrukowana i czy w ogóle zostanie rozpatrzona.

Sklepy – warto udać się do sklepów tylko, aby pooglądać. I mowa tu o różnych sklepach. Pamiętaj, że musisz się zdecydować czy wolisz ściany malowane czy tapetowane, parkiet czy panele. Przed tobą wiele decyzji, więc warto popytać sprzedawców o wady i zalety polecanych produktów. Ponadto zapytaj o najmodniejsze kolory ścian oraz dodatków. Niewykluczone, że i w sklepach znajdziesz źródło inspiracji. Witryny sklepowe urządzane są, aby przyciągać klientów i niekiedy można „podłapać” kilka ciekawych pomysłów.

Znajomi – najłatwiej stwierdzić czy coś nam się podoba, jeśli widzimy to na własne oczy a nie na zdjęciu. Odwiedź więc starych znajomych i rozejrzyj się po ich mieszkaniach. W każdym z pewnością znajdziesz coś interesującego. Nawet jeśli ogólny wystrój ci się nie spodoba to zaobserwuj różne ciekawe rozwiązania, które zostały wykorzystane w danym mieszkaniu np. czy jest miejsce specjalnie przeznaczone na deskę do prasowania, lub sposób chowania detergentów w łazience. Czasem można trafić na proste i wygodne rozwiązania takich problemów, które nawet by ci nie przyszły do głowy.

Gdy już wiesz, co ci się podoba najbardziej łatwiej ci będzie zrobić remont domu. Pierwszy etap za nami. Wiemy, jaki typ mebli, styl, kolorystyka, dodatki podobają nam się najbardziej. Czas na etap drugi.

Previous article
Etap drugi: Wybieramy…
Next article
Fundamenty
About the author