darmowa dostawa od 150 PLN

zwrot do 30 dni

wysyłka w 24h

darmowa dostawa od 150 PLN

zwrot do 30 dni

wysyłka w 24h

Jak dobrać rozmiar deskorolki?

Zaczynając swoją przygodę z deskorolką, stajemy przed dylematem, co wybrać? Jaki rozmiar decku będzie dla nasz najlepszy? I właściwie, jak w każdym przypadku dotyczącym skatebordingu, odpowiedź można ograniczyć do: to zależy…

Jeśli jednak czytasz ten wpis, to zakładam, że poszukujesz swojej pierwszej deski lub ta, na której jeździsz, nie spełnia Twoich oczekiwań. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem byłoby wymienić się z ziomkami sprzętem, pojeździć na różnych deskach i sprawdzić, który rozmiar pasuje nam najbardziej, ale zdaję sobie sprawę, że wielu z Was nie ma takiej opcji. Pomożemy Ci więc dokonać właściwego wyboru.

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli nie wiesz jaki deck kupić, to na początku swojej drogi, głównym parametrem na jaki trzeba zwrócić uwagę, jest jego szerokość.  

Najpopularniejsze rozmiary blatów, które możesz spotkać to 7.25 do 8.5, choć są oczywiście i mniejsze i większe, ale skupmy się na tych najpopularniejszych. Zacznę od stwierdzenia, że ​​nie ma reguł mówiących o tym, że dla Twojego wzrostu, wagi i stylu jazdy, pasuje tylko jeden konkretny rozmiar (sam przy wzroście 183cm i wadze 90 kg preferuję rozmiar 7.75). To naprawdę Twoje osobiste preferencje.

Twój idealny rozmiar deskorolki może zależeć od kilku czynników… mianowicie od rozmiaru stopy, stylu jazdy i preferencji. Poniżej znajdziesz kilka podstawowych zasad pomagających Ci w podjęciu decyzji.

7,25 – 8,0 cala – ten rozmiar sprawdzi się do jazdy na ulicy i wykonywania technicznych trików. Mniejszy rozmiar, a co za tym idzie, masa deski powodują, że łatwiej ją wprowadzić w rotację i wykonywać różnego rodzaju flipy oraz inne triki.

8,0 – 8,25 cala – wybierz, jeśli wolisz jeździć w skateparku, na rampach, bowlach, railach i skakać ze chodów. Szerszy rozmiar blatu spowoduję większą stabilność podczas jazdy i lądowania.

8,25 – i większe – do vertów i crusingu. Szeroki deck zwiększy stabilności i pewności przy wyższych prędkościach.

Każda deskorolka między 7,75 ″ a 8,25 ″, to świetna uniwersalna opcja dla szerokiej gamy stylów jazdy. I od tych rozmiarów, w zależności od wielkości stopy, wagi i wzrostu, polecamy rozpoczęcie przygody ze skateboardingiem.

Najważniejsza jest zajawka!

Na każdej desce można nauczyć się jazdy i tricków. Nawet jeśli Twoja nie jest idealna w 100%, to pamiętaj – blat to część eksploatacyjna i prędzej czy później będzie wymagał wymiany, a wtedy będziesz już wiedzieć, jaki jest dla Ciebie najlepszy.

Essa

Koszyk

loader